Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-07-2020

Nadszedł wreszcie czas zakończenia roku szkolnego, czas kończący rok intensywnej pracy, a jednocześnie oznaczający początek upragnionych wakacji – zasłużonych i pełnych nadziei na przeżycie wielu wspaniałych przygód...

26 czerwca był dniem, w którym podsumowaliśmy naszą pracę i zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Z powodu epidemii, ten rok szkolny był inny niż wszystkie.

Tegoroczne rozdanie świadectw w lubańskiej „Jedynce” przybrało inną formę i nie pozwoliło na świętowanie takie jak zwykle. Mając na względzie bezpieczeństwo uczniów oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, przyjęliśmy takie rozwiązania, które pozwoliły na przekazanie świadectw w małych grupach, o różnych godzinach i w odrębnych miejscach na terenie szkoły – w czterech wejściach do budynków. Czas wyczekiwanych spotkań z nauczycielami i rówieśnikami był niezwykle krótki, jednak dał możliwość choć bezpośredniego kontaktu i stworzył przestrzeń do nawiązania rozmowy, złożenia gratulacji, życzeń czy podziękowań za czas nauki zdalnej.

Należy również wspomnieć o tym, iż miniony rok szkolny pozwolił nam na podjęcie szeregu inicjatyw, przyniósł osiągnięcia naszych uczniów. Wśród nas są  laureaci konkursów na szczeblu powiatowym, regionalnym i wojewódzkim, odnosiliśmy również niemałe sukcesy sportowe, nagrodziliśmy również tych, którzy angażowali się w prace na rzecz Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu. Dyplomy uznania otrzymali  ci, którzy korzystając z przyjaznego klimatu szkoły  rozwijali swoje pasje i odnosili wspaniałe sukcesy w różnych dziedzinach oraz ci, którzy w minionym roku szkolnym nie opuścili ani jednego
dnia nauki. Wielu uczniów naszej szkoły zostało  nominowanych do stypendium Burmistrza Miasta Lubań w ramach projektu „Lepszy Start” . Wszystkim gratulujemy wspaniałych sukcesów.

Koniec roku szkolnego to też czas żegnania absolwentów – ósmoklasistów, a więc tych, którzy jeszcze nie tak dawno rozpoczynali naukę, kształtowali swoje charaktery, rozwijali zainteresowania i pasje, a już opuszczają mury naszej szkoły. Nowa szkoła, nowe plany, nowi znajomi, nauczyciele, czasami dość trudne wybory – to wszystko jeszcze przed nimi. Pewne jest to, iż teraz już tylko będą szlifować to, co zostało przez nas uformowane. Wychowawcy, nauczyciele oddali cząstkę siebie, swoje doświadczenia, przekazali cenną wiedzę, niezbędne emocje. Ogromne podziękowania należą się rodzicom odchodzących uczniów zaangażowanym w życie szkoły, to również dzięki nim młodzież kończąca naukę może śmiało i bez kompleksów ruszać w wielki świat.

Drodzy absolwenci, życzymy Wam powodzenia, radości i samych sukcesów w odkrywaniu nowych tajemnic, a do wymarzonej przyszłości niech wiodą Was same proste drogi.

Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim rodzicom  za wszelką udzielaną nam pomoc i życzliwą współpracę. Dziękujemy za miniony rok szkolny, życzymy wszystkim – rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu we wrześniu do szkoły przy tradycyjnym nauczaniu.

I.S.

na wszystkie zdjęcia zapraszam do naszej galerii.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...