Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-06-2020

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „Historie z rodzinnych archiwów”. Zostań rodzinnym archiwistą, udokumentuj losy swoich przodków opisz historię swojej rodziny i wygraj!

Konkurs jest skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia 2020 roku. Pula nagród to 22 tysiące złotych.

Projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej” ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przechowywane w domach rodzinne pamiątki stanowią wyjątkowe świadectwo historii osób, rodzin i lokalnych społeczności. W ramach projektu archiwa państwowe zachęcają do otoczenia tych bezcennych przedmiotów właściwą opieką oraz pogłębiania wiedzy o własnych korzeniach i losach swoich przodków.

Pracę konkursową można przekazać w formie rękopisu, wydruku lub w elektronicznym pliku tekstowym (np. pdf, doc, docx, ppt, pptx) o objętości nie mniejszej niż 15 stron lub w formie filmu (np. mp4) o długości nie mniejszej niż pół godziny nagrań. Autorzy mogą uzupełniać swoje rodzinne historie także o zdjęcia, rysunki, mapy lub ilustracje, drzewo genealogiczne, fragmenty pamiętników, albumów, nagrań, prezentacji i innych istotnych elementów. W konkursie mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież do lat 18 (tylko za zgodą rodzica/opiekuna prawnego).

Najlepsze prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach:

* dla dzieci i młodzieży do lat 18:

  • I nagroda – 4000 zł
  • II nagroda – 3000 zł
  • III nagroda – 2000 zł
  • wyróżnienia – maksymalnie 2 x po 1000 zł

* dla dorosłych:

  • I nagroda – 4000 zł
  • II nagroda – 3000 zł
  • III nagroda – 2000 zł
  • wyróżnienia – maksymalnie 2 x po 1000 zł

Pracę Konkursową wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać:

* na adres mailowy: konkursy@archiwa.gov.pl w tytule wpisując: Konkurs „Historie z rodzinnych archiwów”,

* pocztą na adres: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, ul. Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Historie z rodzinnych archiwów”.

Szczegółowa informacja na temat konkursu: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

Regulamin konkursu: https://archiwarodzinne.gov.pl/upload/2020/06/regulamin-konkursu-historie-z-rodzinnych-archiwow.pdf

(Info: Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze")

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...