12-06-2020

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, przy aktywnym udziale lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych, otrzymało dotację na kolejny międzynarodowy projekt młodzieżowy.

Od roku 2016 młodzi mieszkańcy Lubania i powiatu lubańskiego, z wieloma sukcesami, realizują międzynarodowe spotkania młodzieżowe, sięgając przy wsparciu "Pogranicza" po dofinansowanie na swoje pomysły z takich programów jak Erasmus+, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży czy Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży.

Wniosek na projekt „FAKE NEWS - where is the truth?", stworzony na początku roku wspólnie przez "Pogranicze" i lubańską młodzież, otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 7000,00 euro z unijnego programu Erasmus+ na organizację polsko-łotewskiego spotkania młodzieży studenckiej i absolwentów szkół ponadpodstawowych. Partnerem przedsięwzięcia jest organizacja młodzieżowa „New East” z Daugavpils na Łotwie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu młodzież z obu krajów spotka się na 6 dni, aby wspólnie przyjrzeć się tematowi „fake newsów” w mediach drukowanych i internecie. Efekt ich pracy stanowić będą materiały, pomagające młodszej młodzieży w odnalezieniu się w gąszczu informacyjnym. Ze względu na pandemię organizacja wydarzenia jest przesunięta na rok 2021.

Tymczasem Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze" zaprasza młodzież z Lubania i powiatu lubańskiego do współpracy z Klubem Liderów Młodzieżowych w Lubaniu.

Chcesz uczestniczyć w przyszłości w międzynarodowych spotkaniach z młodzieżą z innych krajów lub lokalnych akcjach?

Wymyślać i tworzyć je wspólnie z nami?

Działać społecznie dla innych?

Sprawdzić się jako organizator?

Czekamy na Ciebie!

Więcej informacji na temat lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych:

Projekt „FAKE NEWS - where is the truth?" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", we współpracy z organizacją młodzieżową "New East" w Daugavpils (Łotwa), przy dofinansowaniu przez Unię Europejską z programu Erasmus+