Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2020

26 maja odbyła się XXIV sesja Rady Miasta Lubań.

Trwa stan zagrożenia epidemicznego, dlatego lubańscy rajcy obradowali i podejmowali decyzje w trybie zdalnym.

Zgodnie z zaakceptowanym porządkiem radni przyjęli protokół XXII i XXIII Sesji Rady Miasta Lubań oraz sprawozdanie z pracy Burmistrza Miasta Lubań w okresie międzysesyjnym. Na sesji przyjęto ocenę zasobów pomocy społecznej w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej za rok 2019. Radni przyjęli również sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za 2019 rok.

Następnie przewodniczący Rady Miasta poddał pod imienne głosowanie przygotowane projekty uchwał.  Jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie nadania statutów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz Administracji Mieszkań Komunalnych w postaci nowo zredagowanych dokumentów. Zmieniono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego wzdłuż rzeki Kwisy – terenu przy ul. Rzemieślniczej w Lubaniu. Ostatnią uchwałą, której radni poświęcili najwięcej czasu, były zmiany budżetowe. Dyskusję wywołały m.in. wydatki związane z koniecznością zwiększenia środków na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Skalniczej 3. Dodatkowe pieniądze miały być przeznaczone na budowę placu zabaw, chodnika i parkingu. Ostatecznie zmiany zaakceptowano i w wyniku głosowania wprowadzono zmiany w budżecie miasta na 2020 rok. Plan dochodów budżetu miasta po zmianach wynosi 94 788 174,27 zł, a plan wydatków 97 764 311,06 zł.

Kolejna sesja Rady Miasta Lubań została zaplanowana na 30 czerwca 2020 r.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...