Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-05-2020

Przewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego przesunął do 15 października 2020 r. termin zamieszczenia przez organizacje pożytku publicznego (OPP) sprawozdania merytorycznego z działalności i sprawozdania finansowego za rok 2019 rok w bazie sprawozdań OPP

Dotąd OPP składały  swoje sprawozdania w bazie sprawozdań OPP w standardowym terminie do 15 lipca. W 2020 r. organizacje pożytku publicznego, których rokiem obrotowym jest rok kalendarzowy, mogą zamieścić sprawozdanie merytoryczne oraz sprawozdanie finansowe za rok 2019 w bazie sprawozdań OPP do 15 października 2020 r. Terminowe zamieszczenie sprawozdania w bazie OPP jest warunkiem zakwalifikowania OPP na listę organizacji uprawnionych do zbierania 1% podatku dochodowego za dany rok kalendarzowy.

Obowiązek zamieszczenie sprawozdania w bazie sprawozdań OPP dotyczy wyłącznie organizacji pożytku publicznego. Pozostałe organizacje pozarządowe, które nie posiadają statusu OPP – nie mają takiego obowiązku.

Link – baza sprawozdań OPP: https://www.niw.gov.pl/opp/sprawozdania-opp/

PODSTAWA PRAWNA:

Rozporządzenie Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z 18 maja 2020 r. w sprawie określenia innego terminu w zakresie zamieszczenia przez organizacje pożytku publicznego sprawozdania merytorycznego z działalności i sprawozdania finansowego w roku 2020, Dziennik Ustaw z 2020 r., pozycja 906.

Link: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/906

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...