Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-05-2020

Od lipca Wydział Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu zaczną działać pod nowym kierownictwem.

Dotychczasowa dyrektorka MOSiR Małgorzata Garula będzie kontynuować swoją pracę zawodową na stanowisku Naczelniczki Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań, a obecna naczelniczka wspomnianego wydziału - Beata Soczyńska, obejmie kierownictwo w lubańskim ośrodku sportowym. Skąd taka zmiana i jak widzą sprawę Małgorzata Garula i Beata Soczyńska?
- Od 14 lat kieruję Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - mówi Małgorzata Garula, dyrektorka MOSiR. - Przez ten czas dużo się działo. Miałam przyjemność współpracować z wieloma osobami i dzisiaj za tę pracę serdecznie dziękuję. Teraz nadszedł czas na zmiany, za zgodą burmistrza miasta zmieniam stanowisko pracy. Nadal jednak zostaję w Lubaniu i podobnie jak do tej pory, zamierzam pracować na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców.
- Jako Naczelniczka Wydziału Infrastruktury Społecznej UML, w imieniu burmistrza, pełniłam nadzór merytoryczny nad częścią jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Lubań, również nad Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji - dodaje Naczelniczka Wydziału Infrastruktury Społecznej, Beata Soczyńska. - W tym czasie miałam przyjemność współpracować z dyrektor Małgorzatą Garulą m.in. przy organizacji niektórych imprez sportowych. Pozwoliło mi to poznać pracę jednostki. Teraz, przechodząc na stanowisko dyrektora MOSiR zmierzę się z tym, co znałam od innej strony. Dla mnie to nowe wyzwanie, możliwość dalszego rozwoju i zdobycia nowych doświadczeń.
Podobnie zmianę stanowiska widzi Małgorzata Garula. Mając trzydziestoletnie doświadczenie kierownicze chętnie podejmie się nowych obowiązków. Posiada wyższe wykształcenie o specjalizacji Administracja Publiczna oraz studia podyplomowe z Zarządzania Przepisami BHP. W swoim życiu zawodowym przez 10 lat pracowała jako Inspektor ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Z czasem została kierownikiem Działu Kadr i Płac, skąd trafiła do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie najpierw pełniła obowiązki kierownika administracyjnego, a od 2006 roku w drodze konkursu została dyrektorem.
Z kolei Beata Soczyńska w samorządzie lubańskim doświadczenie zawodowe zdobywała od 1992 r. zaczynając od pracy w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Lubań, a następnie zdobywając wiedzę na kolejnych stanowiskach i w różnych wydziałach urzędu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Administracja, studia podyplomowe z zakresu komunikacji społecznej i PR, zarządzania projektami, wyceny nieruchomości, a obecnie kończy dokształcanie w kierunku zarządzania instytucjami kultury.
Obie Panie pozytywnie podchodzą do czekających je zmian. Zamierzają przy tym kontynuować dotychczasową współpracę, zaś na nowych stanowiskach z zaangażowaniem wypełniać swoje zadania i obowiązki.
- Mam nadzieję, że uda mi się wnieść nowe spojrzenie na rozwój sportu w mieście przy ścisłej współpracy z różnymi podmiotami działającymi w sferze kultury fizycznej, a zwłaszcza z klubami sportowymi - planuje B. Soczyńska.
- Pani Soczyńska zna MOSiR i to z pewnością pomoże jej właściwie kierować jednostką. Wiem, że oddaję MOSiR w dobre ręce, a jeśli zajdzie taka potrzeba to z chęcią pomogę. Jednocześnie chcę kontynuować naszą dotychczasową, dobrą współpracę. Teraz, na innych stanowiskach, ale nadal razem i w jednej sprawie - podkreśla M. Garula.
- Niezwykle cenię sobie pracę zarówno Małgorzaty Garuli, jak i Beaty Soczyńskiej - zaznacza Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Znam możliwości i umiejętności obu Pań i wiem, że należycie będą wypełniały swoje nowe obowiązki. Jestem zadowolony, że obie Panie nadal będą realizowały pracę na rzecz naszego miasta. Zmianę ich dotychczasowych stanowisk pracy bez konieczności przeprowadzenia konkursu umożliwia Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Przenosiny nie naruszają ważnego interesu żadnej z jednostek i odbywają się za pełna zgodą obu stron. Życzę im powodzenia na nowych drogach zawodowych, które jako ich przełożony bacznie będę obserwował - dodaje A. Słowiński.
(Tekst:ŁCR/foto: Ziemia Lubańska)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...