Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-05-2020

14. maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Ze względu na utrzymującą się epidemię COVID-19 obrady XXIII sesji Rady Miasta Lubań zostały przeprowadzone w trybie zdalnym.

Kluczowe decyzje rajców miejskich dotyczyły zmiany wieloletniej prognozy finansowej, wydłużenia terminu płatności podatku od nieruchomości przedsiębiorcom, których działalność gospodarcza została ograniczona w trakcie pandemii, a także przesunięcia terminu zmiany siedziby Przedszkola Miejskiego nr 1.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad radni uchwalili zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2020-2033. Wprowadzone poprawki wynikają m.in. z wprowadzonych w kwietniu zmian w budżecie Miasta na 2020 rok oraz przeanalizowaniu prognozy kształtowania się dochodów i wydatków. Następnie podjęto uchwalę w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

Wiele emocji i dyskusji wywołał projekt uchwały w sprawie zmiany lokalizacji Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu z ul. Mickiewicza 1B  na ul. Skalniczą 3. Finalnie decyzją radnych uchwała została podjęta, a zamiar przekształcenia przedszkola poprzez zmianę jego siedziby ustalono na dzień 31 sierpnia 2021 r.

Ostatnią uchwałą przyjętą jednogłośnie była uchwała w sprawie wydłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu pandemii COVID-19.

Z treścią podjętych uchwał można zapoznać się odwiedzając stronę Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubań.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...