Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-04-2020

1000 maseczek wielokrotnego użytku tuż przed Wielkanocą trafiło do lubanian w wieku 65+.

Takie gesty pomocy są szczególnie wartościowe w tym trudnym dla wszystkich czasie. Po raz kolejny, potrzebującym wsparcia w obliczu pandemii udzielają Burmistrz Miasta Lubań oraz jego współpracownicy z Klubu „Lubań Razem”.

Warto przypomnieć, że pod koniec marca br. ta sama grupa radnych podjęła inicjatywę zbiórki na rzecz lubańskiego szpitala przekazując swoje marcowe diety. Do akcji dołączył się Burmistrz Miasta Lubań wraz ze swoim Zastępcą oraz Koordynatorem ds. Społecznych. Zebrane w ten sposób środki Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu przeznaczyło na zakup niezbędnych materiałów ochrony osobistej dla personelu medycznego placówki.

Tuż przed Wielkanocą wspomniani działacze wraz z aktywnymi mieszkańcami Lubania Piotrem Sochą i Moniką Trubą wyciągnęli pomocną dłoń w stronę naszych seniorów i postanowili wesprzeć tę grupę maseczkami wielokrotnego użytku. Szybko zorganizowano potrzebne materiały, a sprawne kobiece dłonie pań z Sołectwa Wesołówka, Sołectwa Rudzica i Sołectwa Zaręba przystąpiły do szycia.
W efekcie tysiąc maseczek rozdawanych na lubańskich ulicach trafiło do potrzebujących osób z grupy ryzyka. W planach jest przekazanie seniorom kolejnych 5000 sztuk maseczek zaraz po świętach.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...