Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-04-2020

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają służby mundurowe w Lubaniu.

Ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa wiąże się z koniecznością przestrzegania szeregu obostrzeń, które wynikają z rozporządzeń Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia. Mieszkańcy zobowiązani są do przestrzegania przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych. Ponadto dla wspólnego bezpieczeństwa osoby objęte kwarantanną powinny przebywać w miejscach zamieszkania.
Na straży bezpieczeństwa mieszkańców Lubania na co dzień stoją policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz funkcjonariusze lubańskiej Straży Miejskiej. Od 6 kwietnia w realizacji zadań związanych z zapewnieniem ochrony mieszkańcom, jako wsparcie dla miejscowych służb mundurowych, dołączyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego do Lubania przyjechało pięciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zostali zakwaterowani na terenie miasta i pozostają w dyspozycji Komendy Powiatowej Policji do wykonywania zadań m.in. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców i stosowania przez nich kwarantanny. Po stronie gminy leży obowiązek pokrycia kosztów ich pobytu. Generalnie wykonują polecenia Komendanta Powiatowego Policji – powiedział Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...