Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-02-2020

5 lutego 2020 r. do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klas pierwszych.

  Zanim najmłodsi zostali pasowani na czytelnika, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI a i VII. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z ich czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, tutaj okazali się doskonałymi znawcami popularnych baśni  i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzecznie, że zawsze będą szanować książki, a wicedyrektor szkoły ogromną księgą dokonał pasowania każdego z uczniów.

  Dyplom, który otrzymali na pamiątkę, będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

  Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem biblioteki szkolnej, zapoznaniem z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek.

 Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. 

B.K.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...