Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-02-2020

Dnia 27 stycznia 2020 roku na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu w Kamiennej Górze, odbyły się Finały Strefy Jeleniogórskiej w Drużynowych Zawodach Pływackich. W zawodach udział brały reprezentacje szkół, które zdobyły mistrzostwo lub wicemistrzostwo swojego powiatu.

W rozgrywkach brały udział SP 11 z Jeleniej Góry, SP 2 z Kamiennej Góry, SP Express Bolesławiec, SP 1 z Kamiennej Góry i SP5 ze Zgorzelca. W tym gronie wystąpiła reprezentacja naszej szkoły-mistrz powiatu lubańskiego.

Formuła zawodów polega na tym, iż w pierwszej kolejności rywalizują między sobą sztafety sześcioosobowe, płynąc stylem dowolnym, każdy z zawodników na dystansie 50 metrów. Po zakończonej rywalizacji sztafet  każdy z uczestników startuje indywidualnie, również na dystansie 50 metrów, mając do wyboru jeden ze stylów pływackich, czyli stylu motylkowego klasycznego, grzbietowego lub dowolnego. W ostatecznym rozrachunku przelicza się wyniki indywidualne z wynikami sztafet. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła w sumie 88 pkt., uzyskując tym samym czwarte miejsce, a do miejsca na podium zabrakło zaledwie jednego punktu. Gratulujemy dobrego wyniku.

Skład reprezentacji szkoły:

1.Rafał Biłyk

2.Michał Burniak

3.Błażej Caban

4.Bartłomiej Górski

5.Hubert Grzybowski

6.Paweł Łuczak

Chłopcy pływali pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana Piotra Barańskiego.

Jeszcze raz gorąco gratulujemy!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...