Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-02-2020

Dnia 23 stycznia 2020 roku, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, odbyły się Finały Powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt ( klas VIII i młodsze). Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje pięciu szkól powiatu lubańskiego:

Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie, Szkoła Podstawowa w Smolniku i Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu.

Mecze eliminacyjne odbył się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

W grupie „A” rywalizowała reprezentacja naszej szkoły z reprezentacją z Pisarzowic i Szkoły Podstawowej nr 3 z Olszyny,

W grupie ,,B” Szkoła Podstawowa nr 1 z Olszyny i Smolnika.

Faza eliminacyjna polegała na wyłonieniu po dwie najlepsze drużyny z grup, po czym półfinały odbywały się „na krzyż”,  czyli zwycięzca grupy ,,A” z drugim zespołem z grupy ,,B” i podobnie zwycięzca grupy ,,B” z drugim zespołem z grupy ,,A” .

Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu uległa zespołowi z Pisarzowic 2:3, następnie wygrała z reprezentacją  SP 3 z Olszyny  6:2. W półfinale pokonały reprezentacje SP 1 z Olszyny 7: 1, w decydującym meczu finałowym znowu rywalizowały z reprezentacją z Pisarzowic. Ale tym razem dziewczęta dzięki dużej woli walki i zaangażowaniu całego zespołu pokonały rywalki stosunkiem 2:1 !

Brawo i życzymy sukcesu w finałach strefy jeleniogórskiej.

Skład reprezentacji:

1.Maria Tchórz-bramkarka

2.Maja Szczepankowska

3.Malwina Bystrowska

4.Martyna Fiołek

5.Natalia Obruśnik

6.Oliwia Synowiec

7.Jessica Czepiel

8.Amelia Welgan

9.Agata Smalara

10.Martyna Burda

11.Martyna Boruch

12.Maja Burdek

13.Hanna Szuchalska

Gratulujemy nauczycielom wychowania fizycznego i uczennicom sukcesu!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...