Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-02-2020

Nasza placówka na co dzień angażuje się w liczne przedsięwzięcia charytatywne. Sprawnie funkcjonuje u nas Szkolny Klub Wolontariatu, który realizuje działania zasługujące na prawdziwe uznanie.

Nasze nicjatywy zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekiwało wsparcia i  pomocy, dlatego jako szkoła wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”, a celem tego przedsięwzięcia była nie tylko pomoc innym, ale też budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

W tegoroczną  akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 10 tys. placówek – ponad milion uczniów! Uczestnicy akcji organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne – my również.

W ramach akcji w grudniu podjęliśmy następujące działania:

- zorganizowaliśmy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczego na Białorusi,
- przeprowadziliśmy zbiórkę zabawek i ubrań dla dzieci z Ośrodka OpiekuńczoWychowawczego w Świeradowie Zdroju,

- przygotowaliśmy kiermasz świąteczny na rzecz Ośrodka w Świeradowie
- wzięliśmy udział w ogólnopolskiej i lokalnej zbiórce żywności (paczki zostały przekazane rodzinom z naszej szkoły),

- wsparliśmy organizację oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach poprzez zbiórkę żywności,

- stworzyliśmy bazę do kolędowania i przygotowaliśmy koncert kolęd dla Rodziców, emerytów oraz pracowników szkoły, czyli przedświąteczne spotkanie integrujące naszą lokalną społeczność.

Przykłady inicjatyw i przedsięwzięć przedświątecznych, których podjął się nasz Szkolny Klub Wolontariatu są dowodem tego, że lubańska „Jedynka” otwiera się na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a nasi uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych.

Pamiętając słowa ks. Jana Twardowskiego, „aby mnożyć dobro naokoło siebie”, nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do tej wspaniałej inicjatywy.

Należą się im wielkie podziękowania!

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...