Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-01-2020

W ramach zajęć SKO, 27 stycznia 2020 r. uczniowie kl. II a i II b gościli p. Agnieszkę Antoniak – pracownika PKO BP w Lubaniu .

  Na wstępie drugoklasiści utrwalili wiedzę na temat pieniędzy, które towarzyszą nam w codziennym życiu, pojawiają się wszędzie i są środkiem płatniczym podczas zakupów produktów lub usług. W dalszej części zajęć  Pani Agnieszka zapoznała dzieci z liczarką do bilonu. Dzieci dowiedziały się, że urządzenia takie znajdują zastosowanie nie tylko w bankach i instytucjach finansowych, ale wszędzie tam, gdzie wykonywane są operacje gotówkowe. Sprawdzą się, więc m.in. w sklepach czy magazynach oraz kasach, gdzie przy dużej ilości gotówki – liczarka przyśpieszy i usprawni prace. Szybkie przeliczanie nawet dużych kwot pieniędzy zajmuje niewiele czasu i jest niezwykle precyzyjne. Następnie uczniowie wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce – uczyli się obsługiwać urządzenie – liczyli bilon.

  Wszyscy bardzo dziękujemy pani Agnieszce Antoniak za ciekawe zajęcia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...