Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-01-2020

230 tys. z budżetu miasta zostanie przeznaczonych na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz zapobiegania uzależnieniom i patologiom społecznym.

W wyniku otwartego konkursu ofert ogłoszonego w listopadzie 2019 roku wsparcie z miasta na realizację zadań publicznych otrzyma dziesięć stowarzyszeń, w tym osiem klubów sportowych. Zadania te związane będą z działalnością na rzecz organizacji pozarządowych, zapobieganiem uzależnieniom i patologiom społecznym oraz ze wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej.

Wśród klubów sportowych, które otrzymały dotacje znajdziemy: Uczniowski Klub Sportowy Lubań – 10.000 zł (na udział i organizację treningów piłki siatkowej dziewcząt i chłopców); UKS ORKA Lubań – 10.000 zł (na propagowanie i uprawianie sportu poprzez organizację zawodów sportowych; XIII Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań); UKS ORKA Lubań – 20.000 zł (na upowszechnianie rekreacji ruchowej, propagowanie i uprawianie sportu poprzez udział w zawodach sportowych i organizację treningów w zakresie pływania); UKS TS SPARTA Lubań – 11.400 zł (na organizację zawodów i treningów tenisa stołowego); Lubański Klub Tenisowy RETURN – 2.600 zł (na zadanie: Tenis ziemny dla każdego); KS BOJAN BOKS Lubań – 16.000 zł (na popularyzowanie uprawiania sportu i kreowanie pozytywnego wizerunku Miasta Lubań poprzez udział w zawodach bokserskich); Miejsko-Gminny Lubański Klub Sportowy KWISA Lubań – 20.000 zł (na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez prowadzenie zajęć sportowych z zakresu kolarstwa); KS ŁUŻYCE Lubań – 50.000 zł (na organizację i uczestnictwo w zajęciach piłki nożnej); KS SAMURAJ Lubań – 20.000 zł (na wsparcie w prowadzeniu pozalekcyjnych zajęć sportowych na terenie Lubania w nauczaniu karate, w tym zakup do tego celu niezbędnego sprzętu sportowego oraz cyklu przygotowań do startów i starty w zawodach sportowych).

Środki przyznane klubom sportowym dają razem kwotę 160.000 zł. Dodatkowo wsparcie otrzyma Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE - 30.000 zł (na prowadzenie Inkubatora NGO) oraz Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „ODNOWA” - 40 tys. (na zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez wspieranie inicjatyw i działań podejmowanych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób z problemem uzależnień od alkoholu). W związku z pozytywnym rozpatrzeniem ofert, wkrótce nastąpi podpisanie stosownych umów i przekazanie przyznanych środków wnioskującym.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...