Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-01-2020

Lubański odział WORD-u został otwarty. Pierwsze egzaminy już za chwilę.

We wrześniu 2019 roku lubanianie usłyszeli pierwsze oficjalne informacje na temat przywrócenia oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) do naszego miasta. Wówczas sprawa została uregulowana uchwałą przez radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Następnie przystąpiono do realizacji inwestycji. Prace postępowały sprawnie, a za ich pozytywny przebieg trzymały kciuki władze samorządowe miasta, powiatu i województwa.

- To dla nas duży honor, że akurat w Lubaniu powstała jednostka, która będzie służyła mieszkańcom Lubania i Powiatu Lubańskiego - mówił Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań. – Dzięki lokalizacji ośrodka w naszym mieście, przyszli kierowcy nie będą musieli zdawać egzaminu w odległych miejscowościach. Już od początku cieszył nas fakt, że akurat u nas powstanie nowy oddział WORD-u. Na siedzibę lubańskiego oddziału wybraliśmy budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2, znajdujący się przy ul. Dolnej. Finansowo wspieraliśmy inwestycję i jesteśmy zadowoleni z finalnego wyglądu zarówno pomieszczeń biurowych czy egzaminacyjnych jak i placu manewrowego – podkreślał burmistrz.

Jeszcze w styczniu br. zakończono prace remontowe w obiekcie. W czwartek 23 stycznia uroczystego otwarcia lubańskiego oddziału dokonali: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Arkadiusz Słowiński - Burmistrz Miasta Lubań, Walery Czarnecki - Starosta Powiatu Lubańskiego oraz Radosław Gesella - Dyrektor WORD w Legnicy.

- Ten projekt udało się zrealizować dzięki wspólnym działaniom urzędu marszałkowskiego, w szczególności Departamentu Infrastruktury, miasta oraz starostwa – zaznaczał na otwarciu Radosław Gesella - Dyrektor WORD w Legnicy. - Naszą macierzystą jednostką jest Legnica. To jest nasza druga podjednostka, bowiem mamy jeszcze oddział w Lubinie. W Lubaniu z naszej strony będzie odbywało się pełne egzaminowanie, a szkolenie to już działka szkół nauki jazdy, których tutaj nie brakuje. Na tą chwilę będą tylko egzaminy na kategorię B. Żeby móc egzaminować w innych kategoriach byłaby potrzebna dodatkowa infrastruktura. Zaczynamy od kategorii B, być może z czasem, wejdziemy w kategorię A – zdradzał dyrektor WORD.

- To ważny moment dla mieszkańców powiatu – mówił  Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki. – Cieszę się, że w końcu zostało to sfinalizowane. Mam nadzieję, że sprzyjające miejsce, dobrzy instruktorzy i egzaminatorzy przyczynią się do większej zdawalności.

Zapisy na egzaminy w Lubaniu prowadzone są od 20 stycznia 2020 r. drogą internetową (www.info-car.pl) i telefonicznie pod numerem 76 866-02-51 wew. 110 (od 27 stycznia również w siedzibie oddziału w Lubaniu przy ul. Dolnej 8 w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.)

Lubański Oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego od poniedziałku 27 stycznia rozpocznie egzaminowanie i już dziś ma pierwszych chętnych na egzaminy. Za przyszłych kierowców trzymamy kciuki, życząc rozwagi na lubańskich drogach!

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...