Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-12-2019

Dla bezpieczeństwa, ale też estetyki miejsca. Wokół "kociołka" w parku na Kamiennej Górze wymieniono ogrodzenie.

Z uwagi na swoje lata siatka zabezpieczająca "kociołek" od pewnego czasu nie spełniała należycie swojej funkcji. Była mało estetyczna, lata jej świetności minęły bezpowrotnie. Od jakiegoś czasu nie zabezpieczała w odpowiedni sposób terenu. Mając na względzie bezpieczeństwo spacerowiczów i uczestników wydarzeń miejskich, które są organizowane na terenie parku, postanowiono wymienić ogrodzenie. Po wyodrębnieniu środków w budżecie miasta i uzgodnieniu pewnych kwestii z konserwatorem, można było przystąpić do pracy. Warto pamiętać, że teren parku znajduje się w rejestrze zabytków, stąd wygląd czy kolorystyka ogrodzenia musiały uzyskać aprobatę konserwatora zabytków.

- W ostatnim kwartale 2019 roku Gmina Miejska Lubań realizowała zadanie polegające na wymianie ogrodzenia okalającego teren tzw. kociołka – mówił naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań, Tomasz Bernacki. - Docelowo został wybrany typ ogrodzenia, które z jednej strony w solidny sposób zadba o bezpieczeństwo użytkowników parku, a z drugiej pozytywnie wpłynie na estetykę parku. Wykonawcą zadania była lubańska firma budowlana B. Remeza. Koszt całościowy inwestycji zamknął się w kwocie 90 tys. złotych – zaznaczał urzędnik.

Balustrada została wymieniona na długości około 300 metrów. Jednak odwiedzający park nadal mogą zobaczyć 30-metrowy fragment siatki, która nie została usunięta.  Ten odcinek zamontowano zaledwie parę lat temu i na dzień dzisiejszy pozostaje w dobrym stanie technicznym.

Oprócz wymiany ogrodzenia na Kamiennej Górze w ubiegłym roku wykonano również inne prace porządkowe. O tym co zostało już zrobione, ale też o dalszych zamierzeniach gminy wobec tego terenu pisaliśmy w artykule "Co nowego w "kociołku"?".
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...