Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-12-2019

Alternatywą dla tradycyjnych zajęć szkolnych może być musical profilaktyczny. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich i trzecich, którzy 10.12 wybrali się do Bolesławca, gdzie w kinie Forum obejrzeli musical pt.,, Cudowna lampa Aladyna’’ w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia.

Potrzeć cudowną lampę i wszystko mieć na zawołanie! Któż z nas choć raz o tym nie marzył?

A jeśli najpierw trzeba tę lampę zdobyć? Któż nie podjąłby wszelkich koniecznych wysiłków? Także zamieszkujący tajemniczą lampę Dżin ma swoje oczekiwania i wymagania. Zarówno od posiadacza lampy, jak i od całego świata.

„Cudowna lampa Aladyna” to opowieść pełna ciepła, pogody i magii, niosąca przesłanie, aby podejmować wysiłek, w naszych codziennych obowiązkach stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Takie postępowanie pozwala spełnić marzenia tych, którzy na to naprawdę zasługują. Ci zaś, którzy wybierają drogę na skróty, kłamstwo i fałsz, kończą marnie, choć – w tym muzycznym widowisku teatralnym – również zabawnie.  Magicznej atmosfery dodawały piękne kolorowe kostiumy, tajemnicza i niezwykle barwna  scenografia średniowiecznego Bagdadu, profesjonalna gra aktorska oraz piosenki wykonywane na żywo przez aktorów. Spektakl uatrakcyjniała również wizualizacja multimedialna oraz gra świateł. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem, o czym świadczyło ich skupienie przez cały czas trwania spektaklu oraz gromkie brawa na zakończenie spektaklu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie Teatru Muzycznego Forte, z pewnością skorzystamy!

 A.O.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...