29-11-2019

Dnia 27 listopada 2019 roku na obiektach PGE TURÓW w Zgorzelcu ,odbyły się półfinały strefy jeleniogórskiej w piłce koszykowej. Udział w zawodach zapewniony mieli przedstawiciele - mistrzowie powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lwóweckiego i lubańskiego, czyli reprezentacja naszej szkoły.

W pierwszym meczu zespół ze Zgorzelca pokonał Bolesławiec 62:24,w kolejnym meczu rywalizowała nasza szkoła z Bolesławcem pokonując ich stosunkiem 23:15,w następnym meczu o pierwsze miejsce rywalizacja była dość ciężka i łatwa do przewidzenia ,bo na wprost chłopaków stanął rywal nie byle jaki, bo wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Dolnego Śląska –zawodnicy PGE Turów Zgorzelec, uczniowie klasy sportowej (10 lekcji wychowania fizycznego w tygodniu plus trzy treningi dodatkowe w klubie ). Mecz stał na wysokim poziomie i mimo przegranej 50:19,należy uznać półfinały za udane, albowiem trenerzy z Turowa docenili umiejętności naszych zawodników i trojgu  z nich zaproponowali udział w treningach PGE Turów.  Są to: Maciej Swerczyk ,Bartosz Stuła i Szymon Sekuła.

Dzięki zdobyciu drugiego miejsca w półfinale reprezentacja naszej szkoły awansowała do finału strefy, gdzie oprócz zawodników ze Zgorzelca, wystąpią zwycięzcy półfinału ”B”, czyli z Jeleniej Góry i okolicznych powiatów. Życzymy sukcesów naszym koszykarzom w finale 5 grudnia!

Skład reprezentacji szkoły:

1.Maciej Swerczyk