07-11-2019

W dniu 31 października zwycięzcy szkolnych eliminacji wzięli udział w Miejskim Konkursie Historycznym „11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości” pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań.

Konkurs zorganizowano, by popularyzować wiedzę z zakresu kultury i historii narodowej, a pomysłodawcami historycznych zmagań byli nauczyciele lubańskich szkół podstawowych, którzy postanowili włączyć się w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Do etapu miejskiego przystąpili najlepsi znawcy historii, ci, którzy pokonali rówieśników w swoich szkołach. Z każdej szkoły zostało wyłonionych pięciu zwycięzców i to właśnie oni reprezentowali wszystkie placówki w etapie międzyszkolnym. Lubańską „Jedynkę” reprezentowali: Maja Łyp (6a), Marcin Segedyn (7a), Maria Tchórz (8a),  Ilia Hawrylenko (8a), Szymon Zajączkowski (6c), Maja Sitnicka (VI c), Jan Piotrowski (8a), Bartosz Caban (7b) oraz Oliwia Synowiec (8b), a ich opiekunem był  nauczyciel historii – pan Krzysztof Stefan. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania za pomoca aplikacji Kahoot. Taka forma sprawdzenia wiedzy spodobała się naszym uczniom i z pewnością pogłębiła ich wiedzę w zakresie historii naszej ojczyzny.

Należy zaznaczyć, iż Laureaci zostaną nagrodzeni 11 listopada w Miejskim Domu Kultury na uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wśród zwycięzców nie było naszych młodych historyków, jednak tym najlepszym zabrakło niewiele, by znaleźć się w gronie laureatów. Wśród naszych przedstawicieli wysokie noty uzyskali: Szymon Zajączkowski (20 p), Maria Tchórz (18 p), Illja Hawrylenko (16 p), Maja Łyp (16 p).

I.S.