Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-09-2019

W środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że bez względu na wiek należy uczyć się języków obcych.
Tego dnia zabraliśmy naszych przedszkolaków w wirtualną podróż po kilku krajach europejskich m.in. do Włoch, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów miały okazję zaprezentować swoje umiejętności lingwistyczne, nie zapominając  o postawie szacunku wobec innych kultur.  Starszaki z wielką radością  bawiły się przy niemieckich piosenkach. Dodatkowo nasze przedszkolaki przygotowały flagi różnych krajów europejskich.
W uroczystości wzięły udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wspólne śpiewanie i zabawa to doskonały sposób na naukę języka obcego.
                                                                                                                                           M.B.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...