Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-09-2019

W Lubaniu rok szkolny 2019/2020 przywitało 1563 uczniów szkół podstawowych. 177 pierwszaków ma za sobą debiut szkolny. Wakacje pozwoliły dzieciom złapać oddech. Tymczasem w placówkach przez dwa miesiące prowadzone były prace remontowe, doposażano pracownie i kupowano nowe pomoce naukowe.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki pomalowano jadalnię, świetlicę i szatnię przy sali gimnastycznej. W czterech salach dydaktycznych odbyło się malowanie podłóg i lamperii. W pracowni chemicznej zamontowano wywietrzniki, a w kilku salach uzupełniono ubytki przy futrynach drzwi. Przeprowadzono kapitalny remont sali dostosowanej do nauki klas pierwszych. Dodatkowo w pomieszczeniach sanitarnych wykonano drobne prace remontowe i konserwatorskie. Wśród zakupionego sprzętu i pomocy dydaktycznych znalazły się dwa laptopy, dwa wizualizery, tablica tryptyk oraz ławki szkolne z krzesełkami. W ramach projektu „Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych Gminy Lubań” pracownie szkolne zostały doposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt (tablice suchościeralne typu tryptyk, plansze tematyczne, zestawy doświadczalne, stół demonstracyjny, stół uczniowski z blatem ceramicznym, zestaw interaktywny (tablica + projektor), monitory interaktywne oraz specjalistyczne oprogramowanie do diagnozy i terapii dysleksji.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba pomalowano 4 sale lekcyjne, gabinet dyrektora, korytarzyk w przyziemiu, toalety na parterze oraz na II piętrze. Zakupiono pomoce dydaktyczne do klas pierwszych: stoliki jednoosobowe i krzesełka, dwa komplety mebli, szafki oraz krążki(siedziska) do zajęć ogólnorozwojowych.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z oddziałami integracyjnymi odbyło się malowanie ścian korytarzy, toalet, klas, sekretariatu, jak również zabezpieczenie narożnikami krawędzi ścian w całej szkole. W ramach projektu „Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych Gminy Lubań” zakupiono szafki, ławki oraz tablicę i dywan interaktywny. Dzięki udziałowi w projekcie "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe lektury i pozycje wydawnicze.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zaadaptowano pomieszczenia po nieczynnych sanitariatach celem poszerzenia pokoju nauczycielskiego oraz odmalowano jedną z sal lekcyjnych. Boisko apelowe zaadoptowano na miasteczko ruchu drogowego oraz plac gier i zabaw. W ramach projektu "Szkoła z witaminą" przygotowano pomieszczenie do przechowywania warzyw, owoców i nabiału. Dodatkowo ze środków rezerwy oświatowej w najbliższym czasie zostaną zakupione pomoce dydaktyczne (tablice interaktywne z osprzętem, pomoce do pracowni biologicznej, chemicznej i fizycznej).

W odświeżonych i doposażonych pracowniach nauka będzie samą przyjemnością.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...