Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-09-2019

Apel poległych, złożenie kwiatów, uroczysty przemarsz z Lubańską Orkiestrą Reprezentacyjną i msza święta. Tak w Lubaniu uczczono 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

W niedzielę 1 września, dla upamiętnienia tej ważnej daty, w całym kraju zorganizowano uroczystości rocznicowe. W Lubaniu obchody rozpoczęła zbiórka przy obelisku na Placu 3 Maja. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe, przedstawiciele lokalnych instytucji, służby mundurowe, harcerze oraz uczniowie  lubańskich szkół. Tego dnia Lubańskiej Orkiestrze Reprezentacyjnej towarzyszyła kompania reprezentacyjna Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Po odczytaniu apelu poległych kompania oddała salwę honorową w hołdzie polskim żołnierzom poległym na wszystkich frontach II Wojny Światowej. W dalszej części obchodów mieszkańcy przemaszerowali do kościoła pw. Świętej Trójcy. W świątyni odbyła się msza św. w intencji kombatantów i wszystkich poległych w czasie wojny.

(ŁCR)

80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...