Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
21-08-2019

Nauka poprzez eksperyment, doświadczenie i obserwację dla uczniów SP4 jest na wyciągnięcie ręki. W roku szkolnym 2019/2020 z ministerialnej rezerwy oświatowej szkoła zakupi pomoce dydaktyczne.

W ubiegłym roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu powstała pracownia chemiczno-fizyczna. Od tego czasu służy ona uczniom i nauczycielom, którzy mogą prowadzić eksperymenty naukowe na wysokim poziomie i w bezpiecznych warunkach. Dzięki zwiększeniu subwencji oświatowej przez Ministra Edukacji Narodowej pojawiła się możliwość pozyskania środków na doposażenie bądź utworzenie gabinetów przedmiotowych dla klasy VII i VIII. Szkoła starała się o dofinansowanie na pomoce dydaktyczne z fizyki, biologii i częściowo chemii oraz geografii. Z informacji z Departamentu Ekonomicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że zaopiniowano pozytywnie lubański wniosek o zwiększenie subwencji na doposażenie pracowni przedmiotowych w SP4 na kwotę 57 860 zł (wnioskowana 86 928 zł). Dzięki otrzymanym środkom placówka zakupi pomoce do fizyki, biologii i chemii. Gabinet przyrodniczy doposażony w pomoce dydaktyczne z biologii stanie się gabinetem biologicznym.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...