Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-06-2019

Biegacz i orbitrek, wyciąg i krzesło, surfer i twister, drabinka i podciąg, prasa i wioślarz oraz sztanga do wypychania. Poza tym stół do piłkarzyków, stół do szachów i 4 ławki parkowe. Przy SP3 do końca roku pojawi się siłownia plenerowa i strefa relaksu.

W okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Skalniczej brakuje miejsca, w którym mieszkańcy mogliby złapać oddech.  W tej części miasta dostępny jest jedynie plac zabaw zlokalizowany w odległości około 500 m od szkoły. W ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Otwarte Strefy Aktywności (OSA) teren SP3 wzbogaci się o miejsce, z którego oprócz młodzieży, będą mogły korzystać osoby dorosłe i seniorzy. Zadanie inwestycyjne obejmuje przygotowanie podłoża bezpiecznego uwzgledniającego dostęp osób niepełnosprawnych, montaż pięciu podwójnych urządzeń siłowni zewnętrznej oraz jednego urządzenia siłowni przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych (sztanga do wypychania). Obok siłowni plenerowej, powstanie strefa relaksu wyposażona w stół do gry w piłkarzyki, stół do gry w szachy, stojak na rowery oraz obiekty architektury małej (ławki, kosze na śmieci). Zadanie o wartości prawie 50 tys. zł będzie dofinansowane w połowie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Zadanie wpisuje się w Strategię Rozwoju Miasta na lata 2015-2025 tj. „Pobudzanie aktywności społecznej oraz działania na rzecz włączenia społecznego” i „Poprawa stanu zdrowotnego mieszkańców”.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...