Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-06-2019

5 czerwca 2019 r. klasa 2b na zaproszenie mamy Adrianki odwiedziła Bank Santander Bank Polska w Lubaniu. Uczniowie wzięli udział w krótkiej pogadance na temat specyfiki pracy w banku.

Dzieci zapoznały się ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Wielkim przeżyciem dla maluchów było zwiedzenie razem z pracownikami banku skarbca. Zobaczyły tam sejfy, w których składane są pieniądze i  bezpiecznie przechowywane. Przy okazji zapoznały się z różnego rodzaju banknotami krajowymi i zagranicznymi. Pan Dyrektor wyznaczył uczniom specjalne zadanie plastyczne. Uczniowie projektowali banknot według własnego pomysłu. Prace będą zdobić sale banku. Był też słodki poczęstunek i chłodne napoje. Natomiast w szkole próbowaliśmy ustalić odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto oszczędzać?” Pracownikom Banku Santander składamy serdeczne podziękowania za cudowną atmosferę, poczęstunek i przekazaną wiedzę.

 

red. Wioletta Bućko i uczniowie klasy 2 b

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...