Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-06-2019

Klasa 2b w roku szkolnym 2018/2019 realizowała program dydaktyczny Fundacji Uniwersytetu Dzieci „Przyroda z klasą”. Podczas dodatkowych zajęć uczniowie odkryli tajemnice przyrody. Cykl lekcji oparty był na scenariuszach naukowców oraz został urozmaicony poprzez zestaw edukacyjny.

Uczniowie poznawali prawa panujące w naturze oraz przekonywali się, w jaki sposób na nią wpływa człowiek. Prowadzili proste obserwacje przyrodnicze, wykonywali doświadczenia, tworzyli notatki i samodzielnie wyciągali wnioski. Poznali wiele gatunków roślin i zwierząt, dowiedzieli się, jak chronić przyrodę. Dzięki licznym grom dydaktycznym i zabawom ruchowym każde zajęcia były długo wyczekiwane przez uczniów. Uczniowie poznali również motyw teatru Kamishibai (tradycji  japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą obrazków). Projekt „Przyroda z klasą” powstał w ramach współpracy edukatorów z 4 państw: Anglii, Austrii, Irlandii i Polski w projekcie InEdu i został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej „Eramsus+”. Na zakończenie programu uczniowie wzięli udział w wykładzie z mikrobiologii na zajęciach na uniwersytecie we Wrocławiu. Wszyscy uczniowie otrzymali indeksy Uniwersytetu Dzieci.

red. Wioletta Bućko

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...