Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-06-2019

Ten rok szkolny obfitował znaczącą liczbą konkursów dla dzieci i młodzieży realizowanych przez PCE w Lubaniu przy współpracy nauczycieli z 14 szkół naszego powiatu. Tegoroczne eliminacje przebiegały pod hasłem „Rok dla Niepodległej”.

 Należy zaznaczyć, iż odbyły się 34 konkursy powiatowe, 1 regionalny oraz etapy powiatowe dla konkursów dolnośląskich zDolny Ślązak i zDolny Ślązaczek. Aż 15 z nich znalazło się w wykazie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty a laureaci tych konkursów mają prawo do dodatkowych punktów przy rekrutacji do wybranej szkoły.

W dniu 29 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w XIX Gali Laureatów Powiatowych Konkursów w roku szkolnym 2018/2019. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uznania odbyło się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły i placówki. Podczas spotkania wyróżniono tych, którzy zdobyli najlepsze miejsca w konkursach przedmiotowych, językowych i artystycznych organizowanych przez PCE w Lubaniu. Najlepszych 92 uczniów otrzymało nagrody. Wśród nich byli nasi uczniowie – najlepsi w powiecie, regionie i województwie oraz przygotowujący ich nauczyciele. Wśród uhonorowanych uczniów byli:

Krzysztof Bakan

Małgorzata Brodawka

Aleksandra Karłowska

Paweł Kiełdanowicz

Emilia Kliszcz

Bartosz Kosler

Marcelina Królikowska

Dawid Kurkowski

Alan Mażul

Kornelia Orlik

Filip Surdyk

Szymon Zajączkowski

Ich opiekunowie to: M. Hołod, p. I. Bieza – Waśniewska, p. J. Gołąbkiewicz, p. T. Bużantowicz, p. A. Kalinowska,
p. I. Smolińska, p. I. Chwirot, p. B. Siodłak, p. J. Tumilewicz, p. B. Kołodziejczak, p. A. Szwabowicz.

Wszystkim nagrodzonym – nauczycielom i uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...