Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-05-2019

W dniu 28.05.2019r dzieci z grup starszych wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę. Miejscem wyprawy był Gród Średniowieczny w Brzeźniku. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani.

Na miejscu opowiedziano nam o życiu Słowian, pokazano ich domostwa. Dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie w dobie średniowiecza i czym się zajmowali. Obejrzeliśmy chaty rybaka, kaletnika i bednarza. Zobaczyliśmy jak mógł wyglądać handel i czym handlowano. Po zwiedzeniu grodu, udaliśmy się na przygotowane warsztaty: ceramiczne, na których powstawały dzieła sztuki lepione z gliny, kulinarne – każde dziecko próbowało utrzeć ziarna na mąkę kamieniami i upiekło podpłomyk, który ze smakiem zjadło. Na koniec zjedliśmy przygotowane kiełbaski. W między czasie braliśmy też udział w zajęciach sportowych. Nie straszne nam były przelotne opady deszczu! Zabawa była udana, a i z uśmiechem na twarzy będziemy wspominać Nasz pierwszy wspólny wyjazd w tym roku przedszkolnym. Z kolei „maluszki” wybrały się wraz z Paniami do sali zabaw „Bajtuś”. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie Nam tak wspaniałych wrażeń z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

                                                       J.W. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...