Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-05-2019

W dniu 25.05 2019 r. na Hali widowiskowej OSIR  w Legnicy odbyły się dwie imprezy sportowe karate olimpijskiego : Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy południowej - tj.  województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego,  w ramach rywalizacji OSSM oraz po południu  Puchar Dolnego Śląska w Karate - Silesia Cup 2019, pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego.

W zawodach startowało ponad  162 zawodników z 10 klubów karate z strefy południowej oraz gościnne  jeden klub czeski z Ostravy. Puchar był obsługiwany przez portal KarateCup i tam też znajdują się wyniki medalowe. W zawodach tych wzięli udział także reprezentanci KS Samuraj Lubań w składzie - Amelia Jędrych,  Ameila Gryganiec, Oliwia Sławińska, Mikołaj Jaworski, Jakub Przybyłek, Jakub Jaworski i Dawid Stodolny pod opieką trenera Tomasza Podbuckiego oraz Marcina Przybyłek. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  (12-13 lat) Jakub Przybyłek wywalczył w konkurencji  Kumite +55 kg brązowy medal i jest to bardzo dobry wynik tego zawodnika.

Natomiast  w XXVIII Pucharze Dolnego Śląska zostało rozegranych 48 konkurencji kata indywidualnego, drużynowego i kumite indywidualnego, gdzie doskonałe swoje walki stoczyli zawodnicy z Lubania, zdobywając ostatecznie 5 medali i tak kolejno: 

  • Jakub Przybyłe I m. w Kumite indywidualnym młodzików (12-13 lat, +55 kg)
  • Dawid Stodolny II m. w Kumite indywidualnym juniorów (16-17 lat +76 kg)
  • Oliwia Sławińska II m. w Kumite indywidualnym kadetek (14-15 lat,+54 kg)
  • Jakub Jaworski III m. w Kumite indywidualnym kadetów (14-15 lat, + 57 kg)
  • Dawid Stodolny III m. w Kata indywidualnym juniorów 9 (16-17 lat)

Pozostali reprezentanci "Samuraja" także stoczyli swoje wspaniałe walki na dwóch turniejach, dając z siebie wszystko, zdobywając kolejne doświadczenia, plasując się ostatecznie  tuż za podium, za co im dziękujemy i życzymy sukcesów  w przyszłości.  Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem trenerów - Jacka Jaworskiego i Tomasza Podbuckiego w ramach swoich sekcji  w Lubaniu i  Pisarzowicach. 

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom i instytucjom wspierającym  KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław,  Ministerstwu Sportu i Turystyki , a także za bardzo dobrą współpracę klubowi Viktoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia.

 

 

 

                                                                                       

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...