21-05-2019

W dniu 18.05.2019 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Jeleniogórskiego w Karate, zorganizowane przez KS FSK Kowary oraz Dolnośląski Związek Karate we Wrocławiu, w których wzięły udział także reprezentacje z innych klubów z Polski.

Zawody odbyły się na dwóch matach, w konkurencji Kumite i Kata. W zawodach tych wzięła udział także reprezentacja z KS Samuraj Lubań z poszczególnych sekcji z Lubania, Pisarzowic i Sekcji Karate Świeradów Zdrój, walcząc także w konkurencji Kata i Kumite. Zawodnikom oczywiście towarzyszyli ich trenerzy - Jacek Jaworski i Tomasz Podbucki. I tym razem zawodnicy z "Samuraja" nie zawiedli, osiągając swoje wspaniałe sukcesy,  pnąc się w rankingach .

Reprezentanci KS Samuraj Lubań  zdobyli łącznie 9 medali złotych, 5 medali srebrnych i jeden brązowy. Najlepszą zawodniczką i zawodnikiem  turnieju okazali  się także reprezentanci  Samuraja - Amelia Jędrych oraz Mikołaj Jaworski, którzy w swoich konkurencjach zarówno w Kata, jak też i Kumite zdobyli po dwa złote medale.

Ponadto warto także wspomnieć, iż podczas tego turnieju doskonalili swoje umiejętności  i sędziowali zawody  nasi juniorzy - Jakub Jaworski oraz Dawid Stodolny, wywiązując się z powierzonych obowiązków bezbłędnie i wzorowo.

Wyniki poszczególnych konkurencji i zajętych miejsc  zawodników z  KS Samuraj Lubań:

Złote medale:

1. Fryderyk Haik kata 8-9 lat chłopców
  2. Amelia Jędrych kata 12-13 lat dziewczyn
  3. Mikołaj Jaworski kata 12-13 lat chłopcy
  4. Tomasz Podbucki kata 16+ mężczyzn
  5. Patrycja Przyłucka kumite 10-11 lat dziewcząt
  6. Amelia Jędrych kumite 12-13 lat dziewcząt
  7. Mikołaj Jaworski kumite 12-13 lat chłopców
  8. Jakub Jaworski kumite 14-15 lat chłopców
  9. Tomasz Podbucki kumite 16+ mężczyzn

Srebrne medale:

1. Patrycja Przyłucka kata 10-11 lat dziewcząt
  2. Amelia Gryganiec kata 12-13 lat dziewcząt
  3. Dawid Stodolny kata 16+ mężczyzn
  4. Amelia Gryganiec kumite 12-13 lat dziewcząt
  5. Dawid Stodolny kumite 16+ mężczyzn

Medal brazowy:

1. Fryderyk Haik kumite 8-9 lat chłopców

Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem trenerów - Jacka Jaworskiego, Tomasza Podbuckiego oraz Marka Frońda,  w ramach swoich sekcji  w Lubaniu, Pisarzowicach i Świeradowa Zdroju.

Wszystkim zawodnikom uczestniczących  w zawodach oraz ich  rodzicom, a szczególnie  p. Haik, p. Przyłuckiej i p.  Urbańczykowi,  którzy pomagali w transporcie i opiece nad dziećmi w trakcie turnieju -  serdecznie dziękujemy...To jest też Wasza zasługa!

Ponadto bardzo dziękujemy sponsorom i instytucjom wspierającym  KS Samuraj Lubań, którzy na co dzień wspierają naszą działalność,  a m. in. miastu Lubań, gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Gminie Świeradów Zdrój, Stacji kontroli pojazdów Zodiak,  Firmie Stempel-Druk, Firmie Dan-Sport Wrocław,  Ministerstwu Sportu i Turystyki , a także za bardzo dobrą współpracę klubowi Viktoria w Lubaniu, Gimnazjum Publicznemu w Pisarzowicach i Miejskiemu Zespołowi Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia. Oss!