18-02-2019

„Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Lubań”

W Szkole Podstawowej nr 3 w Lubaniu ruszył projekt realizowany przez Gminę Miejską Lubań współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Działania 10.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest wsparcie dla uczniów na płaszczyźnie wzmacniania ich uzdolnień, rozwijania zainteresowań, wspomagania zaległości oraz wspierania specjalnych potrzeb edukacyjnych.

„Podniesienie u uczniów kompetencji, kształtowanie właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia”- to cel jaki przyjęła nasza szkoła. Program i jego działania przygotowane są zarówno dla uczniów zdolnych, jak i tych wymagających wsparcia w postaci dodatkowych zajęć, a także dla uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania.

W naszej szkole prowadzone są w ramach projektu następujące zajęcia:

• Zajęcia rozwijające z matematyki
  • Zajęcia wyrównujące z matematyki
  • Zajęcia wyrównujące z języka niemieckiego
  • Terapia pedagogiczna
  • Zajęcia logopedyczne
  • Rewalidacja z uczniami o SPE
  • Koło szachowe
  • Zajęcia z umiejętności szybkiego uczenia się i czytania

Więcej informacji na temat projektu i jego realizacji można znaleźć w materiałach informacyjnych zamieszczonych na stronie miasta Lubań.