Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-02-2019

Konkurs na najpiękniejszego bałwana zdobiącego Park na Kamiennej Górze rozstrzygnięty! Wszyscy uczestnicy zachwycili kreatywnością i zapałem w lepieniu, stąd nikt nie wrócił do domu bez nagrody.

Pierwsza niedziela lutego oszołomiła lubanian zimową aurą. Takiego śniegu w Lubaniu już dawno nie było, dlatego mieszkańcy czym prędzej przystąpili do zimowych szaleństw. Bałwany powstawały niczym grzyby po deszczu i nagle zrodził się ciekawy pomysł zorganizowania konkursu na ulepienie najładniejszego, najbardziej fantazyjnego i oryginalnego śnieżnego jegomościa. Spontaniczna akcja zainicjonowana przez Wojciecha Sochackiego i Burmistrza Miasta Lubań, Arkadiusza Słowińskiego znalazła odzew wśród mieszkańców. Konkurs adresowany był do najmłodszych lubanian, którzy mogli w ten sposób spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół. Miejscem wydarzenia był Park na Kamiennej Górze, w którym już od południa lepiono z zapałem cuda ze śniegu. Bałwan jest tu pojęciem względnym, ponieważ śnieg był na tyle podatny, że umożliwiał tworzenie wprost niesamowitych „obiektów”. Bez wątpienia były to obiekty zachwytu, gdyż takiej konstelacji bałwanów Lubań jeszcze raczej nie widział. Tym samym w poniedziałkowe popołudnie komisja konkursowa przystąpiła do niezwykle ciekawych, ale też trudnych oględzin. Jury miało twardy orzech do zgryzienia biorąc pod uwagę niesamowitą kreatywność i ogromny wysiłek uczestników zabawy. Każdy bałwan był niepowtarzalny a jego autor bez wątpienia zasłużył na wyróżnienie. Stąd udało się docenić pracę wszystkich uczestników zabawy i nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami. Największy podziw jury zdobyły bałwany w wykonaniu Oliwiera oraz Oskara i to właśnie chłopcy cieszyli się główną nagrodą w postaci bonu na zabawki o wartości 200 zł. Wysoki poziom wykonanych prac zmusił komisję do przyznania aż czterech drugich miejsc (bon na zabawki o wartości 100 zł) i jednego trzeciego (bon na zabawki o wartości 50 zł), jednak podium nie zamknęło puli nagród. Dodatkowo rozdano cztery mega pizze i rodzinną sesję zdjęciową. Pozostali uczestnicy za ogrom pracy zostali wynagrodzeni talonami na posiłek z napojem. Warto podziękować sponsorom nagród, dzięki którym ostatecznie komisja miała do rozdania 650 zł (od W. Sochackiego, A. Słowińskiego i anonimowych darczyńców), 4 bony na mega pizzę od firmy Appetit Service Michał Kraska, dla każdego ze zwycięzców i wyróżnionych bony na posiłek wraz z napojem od firmy „Zapiekanki u Szefa” oraz od studia fotograficznego Łoś darmową sesję zdjęciową. Spontaniczna akcja pozwoliła nie tylko za zdobycie nagród, ale przede wszystkim na niezwykle przyjemne spędzenie dnia w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Mimo zimna wszyscy twórcy bałwanów zarażali uśmiechem i zapewniali, że pomysł na konkurs był strzałem w dziesiątkę. Czekamy więc na kolejną akcję tego typu i zachęcamy do jak najszybszego odwiedzenia Parku na Kamiennej Górze, bo odwilż w natarciu, a zdecydowanie jest co podziwiać!
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...