04-02-2019

Dnia 16.01.2019 roku w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu odbył się finał powiatu lubańskiego w piłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięły udział cztery najlepsze zespoły, które wcześniej rywalizowały w eliminacjach gminnych i miejskich.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Mariusza Króla, wygrała dwa turnieje ze Szkołą Podstawową z Pisarzowic i z Olszyny. Niestety, przegraliśmy trzeci mecz ze Szkołą Podstawową ze Smolnika, zajmując II miejsce.

Należy zaznaczyć, iż wszyscy uczniowie wkładali w rozgrywki wiele wysiłku i sił. Walczyli na miarę swoich możliwości, a to sprawiało im wiele satysfakcji z tego, że mogą uczestniczyć w takich zawodach.

Kolejność końcowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Smolniku

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu

III miejsce - Szkoła Podstawowa z Pisarzowic

IV miejsce - Szkoła Podstawowa z Olszyny

Skład reprezentacji SP 1:

Patryk Strzelecki

Gracjan Mazur

Maciej Stępień

Michał Dudenko

Aleksander Gazda

Oliwer Krakówka

Grzegorz Nowak

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sukcesów i wspaniałej rywalizacji sportowej.

I.S.