Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-02-2019

Od 50 lat niosą w dłoniach wzajemną miłość, a podstawą ich szczęścia są rozmowa i uśmiech. 25 stycznia br. państwo Henryka i Stanisław Kiliańscy świętowali swoje złote gody w towarzystwie rodziny i przedstawicieli miasta.

 

Sala Ślubów lubańskiego Ratusza jest wyjątkowym miejscem. To właśnie tu zakochani przyrzekają sobie dozgonną miłość. To właśnie tu odbywają się również uroczystości pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Pod koniec stycznia miał miejsce pierwszy taki jubileusz w 2019 roku.

- Dostojni Jubilaci! – zaczął prowadzący ceremonię Andrzej Choroszy, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu. - Mija 50 lat od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie dozgonną miłość, szacunek i przyjaźń. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych, były także dni smutne. Najważniejsze jest jednak to, że zawsze byliście Państwo razem. Wszystkie wspólne przeżycia, radości i smutki, troski i obowiązki związały Państwa jeszcze bardziej – podkreślał urzędnik.

Państwo Henryka i Stanisław Kiliańscy w związek małżeński wstąpili 1 czerwca 1968 roku, kiedy to odbył się ich ślub cywilny. 21 lipca 1968 roku stanęli na ślubnym kobiercu w kościele, zaś w lipcu 2018 roku w 50. rocznicę Sakramentu Małżeństwa sprawowana była msza święta w ich intencji. Teraz szczęśliwi małżonkowie mający na koncie tak ogromne osiągnięcie zostali uhonorowani medalami przyznanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczenia medali dokonał Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński, który przy tej  okazji złożył Państwu Kiliańskim szczere gratulacje, kwiaty oraz drobny upominek od miasta.

- Wystarczyło Państwu słowo przyrzeczenia – mówił Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Powiedzieliście, a jednocześnie obiecaliście sobie, że będziecie razem do końca swoich dni i dotrzymujecie sobie kroku już od pół wieku. Wielokrotnie słyszymy „kocham Cię”, bo tak łatwo posługiwać się tym zwrotem. Ale nie wystarczą tylko słowa. Trzeba naprawdę wierzyć w uczucie. Miłość, którą do siebie Państwo czuli i nadal czują, wzięliście w dłonie ponad 50 lat temu i od tamtej pory niesiecie ją przez życie – zaznaczał burmistrz.

Jubilaci mogą się pochwalić trójką dzieci – dwiema córkami i synem. Doczekali się też czwórki wnucząt – dwóch wnuczek i dwóch wnuków. Czy maja receptę na szczęście małżeńskie? Twierdzą, że przez te wszystkie lata starali się żyć w zgodzie. Małe nieporozumienia sobie wybaczali i nigdy niczego „nie zamiatali pod dywan”. A filarami udanego małżeństwa według Państwa Henryki i Stanisława Kiliańskich są rozmowa i uśmiech. Najważniejsze przy tym, aby było zdrowie, a reszta się jakoś ułoży. Jubilatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim małżonkom w Lubaniu i nie tylko, życzymy zdrowia, umiejętności rozmowy i wzajemnego uśmiechu.

Jeśli w Państwa rodzinie lub wśród znajomych znajduje się małżeństwo z półwiecznym stażem zachęcamy do zgłaszania tego faktu w Urzędzie Stanu Cywilnego, nr tel. 75 646 44 32 lub e mail: andrzej.choroszy@miastoluban.pl.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...