Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-01-2019

Pełny sukces programu odchudzającego nad Berzdorfem

Po ponad czterech miesiącach nieobecności nareszcie z powrotem w Naszym Zoo: staroniemiecka czarno-biała krowa nizinna Heidi od września 2018 przebywała na diecie odchudzającej nad jeziorem Berzdorf. Powodem było kilka kilogramów za dużo tu i tam, co utrudniało Heidi zajście w ciążę.

Po tym jak wszystkie próby odchudzenia Heidi na miejscu nie powiodły się, trzeba było szukać nowego rozwiązania. We współpracy z "Bauern am See" (rolnikiem przy jeziorze) podjęto decyzję o wysłaniu jej na kurację odchudzającą nad jezioro. Po suchym lecie tamtejsze łąki idealnie nadawały się do tego projektu,
a przebywanie w większym stadzie gwarantowało Heidi znacznie więcej ruchu.
Przy okazji byk w stadzie zwiększył szansę Heidi na ciążę. Podczas gdy zwykle sztuczna inseminacja u bydła jest bezpieczną drogą do zapłodnienia, Heidi zdaje się cenić sobie naturalnego byka. W odróżnieniu od zeszłorocznych prób sztucznego zapłodnienia, które nie odniosły pozytywnych skutków, badanie ciążowe po powrocie znad Berzdorfu ostatecznie wykazało pozytywny wynik.

Eksperyment powiódł się zatem na całej linii: od połowy stycznia ciężarną, odchudzoną Heidi można ponownie zobaczyć na terenie zagrody wiejskiej w Naszym Zoo. Przypuszczalnie w lipcu powinno przyjść na świat ósme potomstwo czarno-białej krowy nizinnej, na które z wielką radością oczekują zarówno pracownicy jak i goście Naszego Zoo.

Naturschutz-Tierpark Görlitz e. V. Zittauer Straße 43 02826 Görlitz
Telefon +48 511265 954,  +49 (0)3581 66 93 000 fax: +49 (0)3581 66 93 001
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de  www.nasze-zoo.pl 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...