03-01-2019

W dniu 20 grudnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole znanego regionalistę, przyjaciela naszej szkoły, Pana Piotra Kucznira. Prelekcja zaproszonego gościa była pięknym zwieńczeniem obchodów 100- lecia Niepodległości Polski

Miłośnik historii w wykładzie pod hasłem „Święto Niepodległości. Fakty znane i mniej znane....” zapoznał naszych uczniów z mało znanymi okolicznościami, które towarzyszyły zabiegom Polaków o odzyskanie suwerenności dla naszej ojczyzny.

Społeczność szkolna z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwała się w słowa naszego gościa oraz śledziła uważnie przygotowaną przez niego prezentację multimedialną. Po zakończonej prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań związanych z przedstawionymi faktami historycznymi. Prelegent bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie, a było ich naprawdę sporo. Bez wątpienia spotkanie było interesującą formą podsumowania tego szczególnego roku dla historii naszego narodu oraz państwa. Spotkanie ze znanym regionalistą, drugie w tym roku, było elementem działań naszej szkoły mających upamiętnić tę ważną dla naszego państwa rocznicę.

Miło nam również nadmienić, że jako szkoła zgłosiliśmy pana Piotra Kucznira do prestiżowej nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Jest to nagroda przyznawana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, która ma na celu uhonorowanie osób zaangażowanych m.in. w społeczne kultywowanie wiedzy historycznej oraz  rozwijanie edukacji  patriotycznej.

Społeczność naszej szkoły składa podziękowania Panu Piotrowi Kucznirowi za przybycie i poświęcony bardzo cenny czas. Mamy nadzieję, że taka forma zajęć bardziej pogłębiła wiedzę uczniów o historii ojczyzny, a wykład uatrakcyjniony niezwykle ciekawą prezentacją multimedialną na długo pozostanie w pamięci uczniów.

K.S. & I.S.