Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-01-2019

Lubański Klub Liderów Młodzieżowych, prowadzony przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, otrzymał dwie nagrody w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Selfie+.

„Selfie+” to konkurs organizowany corocznie od 2015 r. przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy dla instytucji i organizacji, które zrealizowały projekt finansowany z unijnych programów takich jak Erasmus+ czy też funduszy wspierających  organizację spotkań młodzieży z Polski i Litwy oraz Polski i Ukrainy. Udział w konkursie jest okazją do dodatkowej prezentacji swoich działań oraz promocji projektu.

Jesienią ubiegłego roku lubański Klub Liderów Młodzieżowych, za pośrednictwem „Pogranicza”, zgłosił do edycji 2018 konkursu zdjęcia ze swoich dwóch międzynarodowych projektów. Obie prace otrzymały nagrody, zajmując pierwsze miejsca w kategorii „Twój projekt w jednym ujęciu” w poszczególnych funduszach.

Nagrodzone zdjęcia to:

  • PROGRAM ERASMUS+ MŁODZIEŻ: zdjęcie „Wirtualny świat – realne uczucia” z polsko-łotewskiego projektu "SOCIAL MEDIA - SOCIAL LIFE"  zrealizowanego w 2017, w ramach którego młodzież z Lubania spotkała się z rówieśnikami z Duagavpils; autorzy zdjęcia - grupa projektowa w składzie: Jorens Dobkevičs, Kinga Kotlarek, Kornelia Minkiewicz, Patrycja Semeniuk, Snežana Grahovska, Vjačeslavs Kozlovskis, przy wsparciu Gabrieli Lubas (opracowanie plakatu),
  • PROGRAM POLSKO-LITEWSKI FUNDUSZ WYMIANY MŁODZIEŻY: zdjęcie „Polsko-litewski teatr cieni od kulis” z polsko-litewskiego projektu "W CIENIU LEGEND" zorganizowanego w 2018, w ramach którego lubańska młodzież spotkała się z grupą z partnerskiego miasta Prienai; autorka zdjęcia Magdalena Guła.

Uroczyste wręcznie nagród  dla laureatów nastąpi w styczniu 2019 w Warszawie.

Wyniki konkursu są dostępne na platformie Selfie+ pod adresem:

https://selfieplus.frse.org.pl/projekt-selfie-2018/

WIĘCEJ INFORMACJI:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialengo „Pogranicze”

Magdalena Guła – Sekretarz Zarządu

Tel. 75 721 50 77

e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...