21-12-2018

Ten sezon obfitował w wiele wyróżnień i awansów sportowych naszych uczniów wśród klas 4-6. Gratulacje należą się zawodnikom, którzy sportową walką w pełni przyczynili się do osiągnięcia tych sukcesów, a było ich sporo.

W dniu 20 listopada br. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w sztafetach pływackich oraz w pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział przedstawiciele czterech szkół naszego powiatu: Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu oraz Szkoły Podstawowej ze Świeradowa Zdroju. W kategorii dziewcząt nasza szkoła zdobyła 1. miejsce, natomiast w kategorii chłopców 2. miejsce.

Podczas eliminacji powiatowych nasi uczniowie odnieśli również sporo sukcesów: 1. miejsce w stylu klasycznym – Iga Dragunowicz (V d), 2. miejsce w stylu grzbietowym – Laura Mazur (V c), 2. miejsce w stylu motylkowym – Wiktoria Wójcik (Va), 1. miejsce w stylu dowolnym – Julia Majewicz (VI a), 3. miejsce w stylu dowolnym – Maja Ociesa (IV d) oraz IV miejsce w stylu dowolnym - Inez Kuzdrowka – (VI a), 3. miejsce w stylu klasycznym – Błażej Caban (IV d), 3. miejsce w stylu klasycznym – Michał Burniak (V a), 2. miejsce w stylu grzbietowym – Hubert Grzybowski (V b), 5. miejsce w stylu grzbietowym – Bartłomiej Caban (VI b), 7. miejsce w stylu dowolnym – Paweł Łuczak (IV a), 10. miejsce w stylu dowolnym – Bartłomiej Górski (IV a). Uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Julita Urszulak o raz pan Dariusz Wajcfelt.

Z kolei 22 listopada br. nasze ucznnice wzięły udział w zawodach miejskich w mimikoszykówce dziewcząt klas V-VI. W eliminacjach drużyna SP 1 Lubań walczyła z SP 4 Lubań. To właśnie naszej ekipie udało się awansować do zawodów powiatowych, wygrywając 31:6. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jagoda Gwóźdź (VI a), Kinga Kadej (VI a), Marcelina Liput (VI a), Inez Kuzdrowska (VI a), Julia Majewicz (VI a), Hanna Szulc (VI a), Magdalena Zygarlińska (VI a), Maja Burdek (VI b), Natalia Obruśniak (VI b), Nikola Michalik (VI b) oraz Oliwia Synowiec (VI b). Opiekunem grupy była pani Julita Urszulak.

W dniu 10 grudnia br. dziewczęta klas V-VI uczestniczyły w zawodach powiatowych w minikoszykówce dziewcząt klas V-VI. Eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej w Smolniku. W rozgrywkach wzięły udział cztery grupy: SP 1 Lubań, SP Smolnik, SP Pisarzowice, SP Olszyna. Drużyna w składzie: Jagoda Gwóźdź (VI a), Kinga Kadej (VI a), Inez Kuzdrowska (VI a), Julia Majewicz (VI a), Hanna Szulc (VI a), Laura Zając (VI a), Magdalena Zygarlińska (VI a), Maja Burdek (VI b), Natalia Obruśniak (VI b) oraz Oliwia Synowiec (VI b) ukończyła zawody na 3. miejscu. Opiekunem grupy była pani Julita Urszulak.

Gratulujemy!

I.S.