Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-10-2018

Podczas przyszłorocznych upałów lubanianie będą chłodzić się w nowym obiekcie rekreacyjnym. Na przełomie września i października wybrano wykonawcę wodnego placu zabaw.

Dużą sympatią mieszczuchów, zwłaszcza w czasie upałów cieszą się obiekty wodne. Kurtyny, fontanny, baseny stają się stałym elementem w letnim krajobrazie miast. Od pewnego czasu samorząd lubański przymierzał się do budowy wodnego placu zabaw. Na początku października wybrany został wykonawca zadania, którym jest firma budowlana ALE Sp. z o. o. Sp. Komandytowa z Pisarzowic. Inwestycja opiewa na kwotę 3 319 166, 03 zł.

- Już w połowie przyszłego roku ulica Różana w Lubaniu będzie przyciągać lubanian kompleksem wodnym - zapowiada Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Wodny plac zabaw z atrakcjami będzie miał bezpieczną nawierzchnię i naprawdę sporo atrakcji. Między innymi zaplanowano kompleks zjeżdżalni. Z obiektu będzie mogło korzystać równocześnie nawet 80 osób.

Jak informuje samorząd, sam kompleks zjeżdżalni składać się będzie z trzech wież o różnych wysokościach. Znajdzie się tam zjeżdżalnia prosta – rynna, mała zjeżdżalnia wielotorowa dziecięca oraz mostek - pomost poziomy z tryskaczami wody.

Oczywiście niezbędne będzie także zaplecze higieniczno-sanitarne (WC damskie i męskie, WC dla niepełnosprawnych) i brodziki przejściowe do płukania stóp. Na terenie placu nie zabraknie elementów małej architektury i zieleni. Plac zostanie wydzielony ogrodzeniem, zaś wokół niego pojawią się ławki dla rodziców pilnujących dzieci. Wodny plac zabaw zaprojektowany został jako strefa bezpieczna oraz otwarta dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Ciekawą lekturą jest spis wodnych zabawek, a w nim takie atrakcje jak wielkie wiadro, ogon pawia, lejek, armatki, wiaderka, sikawki elastyczne, kaskady z przegrodami, wodospad-bramka czy koło łopatkowe. Pod artykułem techniczny materiał zdjęciowy przekazany samorządowi przez wykonawcę.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...