Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-09-2018

Czy można pozyskać środki z zewnątrz na ocieplenie domu, wymianę okien lub na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego? Na te i inne pytania będzie można zdobyć odpowiedź na spotkaniu dotyczącym działań, mających na celu poprawę jakości powietrza.

11 września br. w godz. 17:00 - 20:00 zapraszamy do sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu (ul. Rynek-Sukiennice 38, 59-800 Lubań).


Wydarzenie dotyczy działań realizowanych w ramach zadania pn. „Wsparcie zadań Ministra Środowiska w obszarze działań edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów, poprawy stanu środowiska i zmian klimatu”.

Celem działań jest upowszechnienie w społeczeństwie świadomości i odpowiedzialności indywidualnej każdego z mieszkańców za nieodpowiednią jakość powietrza oraz wskazanie sposobów działań wpływających na jego poprawę.

Ponadto poprzez działania organizatorzy spotkania chcieliby:

- propagować ideę czystego powietrza, jako ważnego dobra naturalnego,

- podnieść poziom świadomości społeczeństwa w kwestii głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza, konsekwencji zdrowotnych jakie powodują oraz dostępnych możliwości przeciwdziałania im,

- promować budowanie, modernizowanie budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz wielorodzinnych z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań (termomodernizacja, wymiana pieców/kotłów).

Zadanie obejmuje cykl spotkań we wszystkich gminach w Polsce przy udziale ekspertów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawicieli Ministerstwa Środowiska.

Więcej na stronie organizatora.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...