21-08-2018

19 sierpnia lubański rynek wypełnił się publicznością, która od godz. 18.00 wzięła udział w ciekawym wydarzeniu.

Podczas trwającego 3 godziny koncertu przygotowanego w ramach projektu pomiędzy miastem Lubań i Loebau pod nazwa „Pieśni z pogranicza”, widzowie mogli na żywo przeżyć przygodę z utworami o wojnie i pokoju - pieśniami oraz utworami z 400-letniej historii w nowej interpretacji stworzonej przez młodzież z Polski i Niemiec.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach w Ostritz i Bautzen w Niemczech  przygotowując nowe interpretacje.

Oprócz muzyków – amatorów wystąpiła również Baltic Neopolis Virtuosi, która dała koncert najcenniejszych zjawisk i trendów w muzyce polskiej i europejskiej.
Baltic Neopolis Virtuosi to międzynarodowy zespół, którego celem jest połączenie niesamowitych talentów regionu Morza Bałtyckiego. Orkiestra złożona jest z uznanych na całym świecie muzyków, którzy podzielają pasję do muzyki kameralnej.

W podziękowaniu za prezentację, uczestnicy koncertu, składający się głównie z młodych ludzi otrzymali kosz słodyczy, którymi chętnie podzielili się z publicznością.

Nast epnego dnia, 20 sierpnia cała grupa wystąpiła w mieście partnerskim Loebau.

Cały projekt został zorganizowany pod nazwą „Kommen und Gehen“ i dofinansowany przez Euroregion Nysa po stronie niemieckiej w ramach programu Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.

(ŁCR)