Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-08-2018

Podczas poniedziałkowych zajęć w Oddziale dla Dzieci miało miejsce „kolorowe szaleństwo”, bowiem młodsi uczestniczy zajęć tworzyli grafiki na torbach.

Za pomocą szablonów, których teksty mają zachęcać do czytania, dzieci ozdabiały lniane torby. Z ogromnym zaangażowaniem, radością, nie patrząc na poniesione straty (zabrudzona odzież), powstały atrakcyjne, kolorowe „nosidełka”.

Wydarzenie to było jednym z elementów projektu “Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.

We wtorek Oddział dla Dzieci odwiedziła Pani Katarzyna Męcina z Nadleśnictwa Świeradów, która opowiedziała nam o tym, jak powinniśmy się zachowywać w lesie, jak się ubrać i w co zaopatrzyć na taką wyprawę. Młodsze dzieci z fascynacją i zainteresowaniem słuchały o zasadach, których należy przestrzegać, aby było czysto i bezpiecznie nie tylko dla nas, ale i dla zwierząt tam żyjących.

Starsza grupa spędzała ostatnie chwile z Photonami i pokonywała tor przeszkód ułożony przez jedną ze stałych uczestniczek zajęć – Wiki a w międzyczasie grali w literackie kalambury

W najcieplejszą środę w roku udaliśmy się z wizytą do Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie Pani Agnieszka Wierzbicka przybliżyła nam przyrodnicze atrakcje Lubania i okolic, które warto zobaczyć w trakcie wakacji. Na koniec pokolorowaliśmy leśne obrazki i pobawiliśmy się w bociana i żaby.

Starsza grupa spędziła ostatnie chwile z robotami Photon, które na czas pokonywały skomplikowane tory ułożone przez kolejnego ze stałych bywalców biblioteki – Damiana.

Tak jak w każdy czwartek, odbyły się zajęcia z programowania dla obu grup. Młodsze dzieci zajęły się kodowaniem robotów Photon, a w międzyczasie brały udział w wielu grach i zabawach. Bawiliśmy się w „głuchy telefon”, „raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy!”, Krasnal Stefan chował się po kątach w grze „ciepło – zimno”, a na koniec próbowaliśmy swoich sił w „Kole Fortuny”.

Starsza grupa zajęła się budowaniem niesamowitych konstrukcji z robotów Lego Mindstorms EV3.

W naszej bibliotece dbamy o bezpieczeństwo, więc i młodsze i starsze dzieci wysłuchały pogadanki o pierwszej pomocy w trakcie upałów.

Na piątkowych zajęciach z młodszą grupą rozmawialiśmy o bardzo poważnym temacie – uzależnieniach i asertywności. Powiedzieliśmy sobie o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia. Wykonaliśmy piękne drzewo, na którym każdy z uczestników napisał co według niego należy robić, aby żyć zdrowo i bezpiecznie. Dzieci wysłuchały fragmentu z książek Elżbiety Zubrzyckiej „Dobre i złe sekrety” oraz „Powiedz komuś!”.  Na koniec wykonaliśmy plakaty promujące zdrowy tryb życia i uczące asertywności w niebezpiecznych sytuacjach.

Starsza grupa kontynuowała przygodę z zestawami Lego Mindstorms EV3 budując znakomite, a nawet zaskakująco skomplikowane konstrukcje.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...