Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-07-2018

Gdzie będzie odbywać się impreza?

To są dwie imprezy zrośnięte ze sobą.  LAWA 2018 odbędzie się tradycyjnie na lubańskim Amfiteatrze w Parku na Kamiennej Górze.  Sudecki Festiwal Minerałów – giełdy i wystawy mineralogiczne oraz i rodzinne atrakcje naukowe (GEOstrefa) znajdować się będą w centrum miasta. I w centrum, i w parku będą strefy cateringu. Dodatkowo na Podwalu na terenie targowiska miejskiego i trawnikach pod murami stanie duże wesołe miasteczko i festynowe atrakcji dla dzieci (dmuchańce, zamki, zorbing).

Jak wygląda program LAWY?

Jak zwykle LAWA to dwa wieczory koncertowe. W piątek 13 lipca po mobilnym koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej rozpoczniemy wieczór orszakiem i widowiskiem „Powrót Liczyrzepy” w kociołku w parku, a w finale, na scenie amfiteatru zagra Patrycja Markowska z Zespołem. 14 lipca mamy dłuższy program koncertowy na scenie. Zabawę zaczynamy z zespołem dla dzieci „Centrum Uśmiechu”, znanym z takich hitów jak „Gruszka” czy „Olimpiada w Jarzynowie”. Potem na scenie pojawią się dwa bardzo dobre covery – zespół Big Bit, grający na doskonałym poziomie przeboje The Beatles oraz Coctail Boys, grający w pełnym instrumentarium poprockowe aranżacje hitów disco-polo. Wieczór zakończy koncert gwiazdy wieczoru - zespołu ENEJ.

Co to znaczy „SFM będzie w centrum miasta”? Gdzie konkretnie?

Część mineralogiczna święta naszego miasta zajmie całe centrum Lubania. W Ratuszu i Wieży Brackiej oraz na skwerze przy wieży będą dostępne do zwiedzania wystawy mineralogiczne.   W rynku oraz na ulicach Ratuszowej, Brackiej, Wrocławskiej stać będą namioty wystawców.  Około 140 podmiotów będzie prowadzić sprzedaż minerałów i biżuterii, około 40 zaproponuje produkty rękodzielnicze i regionalne. Pojawią się też typowo jarmarczne stragany. Nie zabraknie też możliwości biesiadowania w kilku dużych strefach cateringu.

W co się bawić? Jakie są atrakcje dla rodzin?

Typowe zabawy festynowe to wesołe miasteczko, dmuchańce, jarmarki i catering. W Lubaniu będzie coś więcej, i to coś, czego nie ma nigdzie indziej – zabawa w poszukiwanie skarbów. Wśród mineralogicznych stoisk znajdą się także mini-kopalnie dla najmłodszych. Dziesiątki zabaw będą też czekać w GEOstrefie - aranżacja wybuchu wulkanu, pokazy cięcia i szlifowania minerałów, warsztaty dla dzieci z poszukiwania fluorytów i ametystów, rozpoznawanie skał i minerałów, wykonywanie przez dzieci odlewów skamieniałości, pokazy ciekawostek i preparacji okazów paleontologicznych oraz relacje z wyjazdów naukowych krajowych i zagranicznych. Ponadto przez cały dzień odbywać się będą wycieczki po mieście, do wyboru - szlakiem zabytków i szlakiem bazaltów. Nie zapominajmy też o przyjemnościach zakupów i zakończenia dnia koncertami.

Co to za wystawy, zapowiadane w programie?

Sudecki Festiwal Minerałów to około 8 wystaw specjalnych i 20 konkursowych. Impreza zainteresowała mineralogów i ekspertów z całego świata. Okazy, które będą pokazywane w salach Ratusza i w Wieży Brackiej są bardzo cenne i bardzo piękne. Istna feeria kolorów i kształtów. Główna wystawa to „Gorączka złota” – największe znalezione okazy złota rodzimego. Zobaczymy też latające klejnoty, lokalne i światowe agaty, minerały charakterystyczne dla naszych ziem oraz niezwykły minerał, jakim jest lód. W zasadzie nie da się tego opisać, zapraszamy na stronę imprezy: www.festiwalmineralow.pl oraz fanpage @festiwalmineralow

Jak rozwiązana będzie sprawa parkowania?

Mieszkańcy centrum miasta będą mieli zapewnioną możliwość parkowania na nowo oddanym parkingu przy ul. Piramowicza. Dla przyjezdnych będą wydzielone miejsca postoju w kilku punktach miasta. Na wjazdach do Lubania będą rozstawione punkty informacyjne, gdzie przyjezdni będą kierowani w odpowiednie miejsca.

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...