Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-06-2018

Sudecki Festiwal Minerałów na kilka dni zamieni centrum naszego miasta w wielką giełdę minerałów i biżuterii. Będzie to jednak duże wyzwanie dla kierowców.

W związku z organizacją Sudeckiego Festiwalu Minerałów okresie 12.07.2018 r.–15.07.2018 r. (czwartek - niedziela) informujemy, że w obrębie centrum Lubania nastąpi zmiana organizacji ruchu na następujących drogach gminnych: ul. Spółdzielczej, ul. Ratuszowej, Placu Strażackim, ul. Grunwaldzkiej, ul. Wąskiej, ul. Tkackiej, ul. Mikołaja, ul. Szkolnej, ul. Piramowicza, ul. Granicznej, Ks. Infułata Adalberta Antera, ul. Szymanowskiego, ul. Starej, ul. Wrocławskiej.

Od 05.07.2018r. w centrum miasta zostanie wprowadzone oznakowanie w postaci znaków i tablic informujących o imprezie.

Całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice: Ratuszowa, Rynek, Wrocławska – od Rynku do ul. Szymanowskiego,
ul. Wąska (na odcinku od ul Husytów do ul. Spółdzielczej),
ul. Mikołaja – od Rynku do ul. Szkolnej,


Ul. Spółdzielcza od strony Pl. 3 Maja będzie przejezdna tylko do skrzyżowania z ul. Wąską. Natomiast wyjazd z ul. Spółdzielczej będzie możliwy odcinkiem drogi wewnętrznej za restauracją Tęczowa lub drogą wewnętrzną na zapleczu ul. Spółdzielczej w kierunku pl. Strażackiego i Domu Solnego.

Zmiana organizacji ruchu również nastąpi w obrębie ul. Wąskiej – wyjazd z placu Okrzei i ul. Husytów  będzie odbywał się z kierunku ul. Tkackiej prześwitem pomiędzy blokami

Ulica Antera na całym odcinku i ul. Graniczna na odcinku pomiędzy ul. Piramowicza
a ul. Mikołaja staną się jednokierunkowe z kierunkiem jazdy od strony ul. Wrocławskiej
do ul. Mikołaja.

Jednokierunkową będzie również ul. Piramowicza z kierunkiem jazdy od ul. Antera
w kierunku ul. Granicznej.

Zmiany organizacji ruchu w centrum miasta będą obowiązywały 11-15 lipca.

Schemat objazdów w trakcie SFM przedstawia poniższa mapka.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...