20-06-2018

Rozstrzygnięto przetarg na roboty budowlane w Przedszkolu Miejskim nr 5. Wyłoniono wykonawcę, z którym wkrótce będzie podpisana umowa.

Harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac w lipcu 2018 roku zaś ich zakończenie za 12 miesięcy. Przedszkole, o czym poinformowano rodziców na stosownych spotkaniach - na czas remontu - tymczasowo będzie funkcjonować w pomieszczeniach wynajętych w budynku przy ul. Mickiewicza oraz budynku po byłej SP 3 w Lubaniu (ul. Górna).

Inwestycja finansowana jest ze środków własnych gminy i dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w wysokości 1849 tys. zł (z możliwością wnioskowania o zwiększenie tej puli).

W pracach przewidziano wykonanie termoizolacji, generalny remont pomieszczeń dydaktycznych (i ich zwiększenie), nowe okna i elewację, podziemną kuchnię, montaż dźwigu osobowego na potrzeby osób niepełnosprawnych, monitoring oraz panele fotowoltaiczne. Efektem końcowym będzie przedszkole na miarę XXI wieku. Część prac została wykonana w 2016 roku. Niestety ze względu na spore kłopoty z ówczesnym wykonawcą konieczne było rozwiązanie z nim umowy oraz wybór nowego wykonawcy.