Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-04-2018

Tradycyjnie już, na zakończenie zimowego lenistwa MOSiR zapraszał mieszkańców na Wiosenny Fitweekend.

III edycja lubańskiego Fitweekendu 2018 za nami. Nietypowa impreza, promująca aktywność ruchową w różnym wydaniu ponownie zgromadziła na MOSiR w Lubaniu dziesiątki lubanian i lubanianek, którym niestraszne było maszerowanie z kijkami, wymagający aqua aerobik czy zwykły taniec przy muzyce. Impreza mająca na celu popularyzację zajęć ruchowych, ale też propagowanie zdrowego stylu życia odbyła się w kwietniowy weekend. Tym samym w dniach 7-8 kwietnia lubanianie mogli bez zbędnych opłat złapać sportowego bakcyla, zadbać o swoją kondycję fizyczną i jednocześnie przygotować ciało na cieplejsze dni.

Otwarcia eventu dokonała Dyrektor MOSiR w Lubaniu Małgorzata Garula witając licznych uczestników, przedstawiając program dwudniowej imprezy i zapraszając jeszcze przyjaciółki i przyjaciół obecnych na hali, a wahających się jeszcze, do udziału we wspólnym, czynnym i aktywnym witaniu wiosny. 

Instruktorzy z zaangażowaniem prowadzili grupy uczestników w proponowanych zajęciach ruchowych: marszu nordik walking, aqua aerobiku i aerobiku z muzyką. Doskonała organizacja, w tym woda dla spragnionych i czekolada dla przyjemnego podniesienia poziomu energii poskutkowały tym, że uczestnicy zajęć jeszcze po ich zakończeniu nadal korzystali z obiektu sportowego. Tym samym na certyfikaty za udział w Wiosennym Fitweekendzie 2018 w pełni zasłużyli.

- Fitweekend udał się doskonale – podkreślała Dyrektorka MOSiR, Małgorzata Garula. - Przede wszystkim cieszy mnie zaangażowanie setki uczestników, którzy aktywnie korzystali z zajęć. To właśnie ich zadowolenie i pytania o kolejną edycję wydarzenia świadczą o tym, że impreza się udała. Sprzyjała nam również pogoda, dzięki czemu pasjonaci nordik walking w promieniach wiosennego słońca pokonali łącznie 7 kilometrów. Było rewelacyjnie i z pewnością jeszcze nie raz zorganizujemy podobne wydarzenie – zapewniała M. Garula.

Podobnie jak w latach poprzednich, zajęcia przyciągnęły mieszkańców miasta. Nie zabrakło energicznej grupy lubanian w kwiecie wieku ale też aktywnych seniorek i seniorów. Nie od dziś wiadomo, że w „zdrowym ciele zdrowy duch” ćwiczcie, więc mieszkańcy na zdrowie.

(Tekst i foto: ŁCR/MOSiR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...