11-03-2018

Uczeń lubańskiej Jedynki laureatem XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” oraz awans naszej uczennicy do kolejnego etapu 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Dnia 6 marca br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaniu zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Szymon Zajączkowski z klasy IV c, Alan Mażul z klasy VII b oraz Kornelia Orlik z klasy VII a.

Uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych rywalizowali o udział w etapach o zasięgu regionalnym i wojewódzkim. W zmaganiach artystycznych wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu lubańskiego, wyłonieni w szkolnych eliminacjach. W trakcie konkursu kolejny raz mieliśmy okazję wsłuchiwać się w ich interesujące występy, które zasługiwały na wielkie uznanie. Udział w tego typu konkursie wymagał od artystów nie tylko bezbłędnego opanowania tekstu na pamięć, ale również ciekawej, oryginalnej interpretacji artystycznej oraz bardzo dobrej dykcji.

Tegoroczny poziom eliminacji był naprawdę wysoki! Jury mogło wybrać tylko jednego ucznia w kategorii klas młodszych (IV-VI), (VII i oddziałów gimnazjalnych) oraz 5 laureatów do etapu rejonowego, który odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu. Laureatem w kategorii klas młodszych (IV-VI) został Szymon Zajączkowski, który będzie reprezentował powiat lubański podczas zmagań w Kłodzku. Należy zaznaczyć, iż w takim konkursie miejsca drugiego i trzeciego nie przyznaje się.

Z kolei 5. miejsce w kategorii trzeciej, tj. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego klas VII szkół podstawowych i klas II – III gimnazjów zajęła Kornelia Orlik, która również przeszła do dalszych eliminacji – etapu rejonowego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci - nagrody ufundowane przez Organizatora i Starostwo Powiatowe w Lubaniu.

Gratulujemy!!!

I.S.