Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-01-2018

Koniec głosowania! Prawie trzy miesiące trwała zacięta rywalizacja przedstawicieli lubańskich klubów sportowych. Tytuł Gwiazdy Sportu był na wyciagnięcie ręki. Kto podziękuje swoim sympatykom za wsparcie, okaże się na Gali Sportu.

 

To już piąta edycja sportowej zabawy, w której lubanianie doceniają sportowców zdobywających puchary i laury w barwach lubańskich klubów. Nie od dziś wiadomo, że doping ze strony kibiców jest ważnym elementem sportowej rywalizacji. W plebiscycie na Gwiazdę Sportu staje się on elementem decydującym o zwycięstwie. Jednak obok Gwiazdy na uroczystej gali pojawi się również Sportowiec Roku Miasta Lubań, którego na podstawie zdobytych osiągnięć wybierze kapituła konkursowa. Pozostali pasjonaci sportu biorący udział w zabawie mimo braku tytułu z pewnością nie wyjdą ze spotkania z pustymi rękami. Tymczasem głosowanie  zakończone, a wyniki plebiscytu podliczone. Kapituła niebawem wybierze swojego faworyta. Puchary się robią, dyplomy drukują, a sportowcy biorący udział w rywalizacji zacierają ręce. Czy tytuł po raz pierwszy przypadnie płci pięknej? W końcu w tym roku można było głosować na dwie dzielne dziewczyny – najmłodszą, niezwykle waleczną Oliwię Sławińską z Klubu Sportowego Samuraj Lubań oraz piękną i groźną (ale tylko na ringu) Dominikę Gacek reprezentującą Lubański Klub Sportowy Bojan Boks Lubań. Czy tradycyjnie tytuł pozostanie w męskim kręgu? Na przykład strzelającego celne bramki w Klubie Sportowym Łużyce Lubań Sebastiana Gawroniuka lub mającego na koncie niezliczone kilometry przejechane na dwóch kółkach Bartłomieja Janiszka z Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań. Albo Rafała Kusto – przedstawiciela Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA Lubań, dla którego woda to drugie środowisko życia czy też Wojciecha Koziny z sekcji Morsów Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa, zdaniem którego woda nigdy nie jest za zimna? Wszystko wyjaśni się na gali, z której relacja zostanie przedstawiona na łamach dwutygodnika Ziemia Lubańska oraz na stronie miasta luban.pl. Już teraz jednak mocne gratulacje należą się klubom sportowym za szlifowanie prawdziwych diamentów lubańskiej sceny sportowej.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...