Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-12-2017

Każdy huk to cierpienie zwierząt

Nasi działacze  co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów  petard  i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi. 
Dlatego   zwracamy się z apelem do wszystkich   właścicieli   zwierząt o  pozostanie  podczas  nocy sylwestrowej,  w  szczególności  około  północy  ze swoimi  pupilami  w  domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze. 

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na skutek huku wystrzałów.
To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie  zwierzęciu  środków uspokajających lub  nasennych,  po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas. 
Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...